Jakie elementy składają się na strój kolarski?

Żeby nasza jazda na rowerze była komfortowa musimy czuć się bezpiecznie i wygodnie, dlatego tak ważnym podstawowym krokiem jest skomponowanie odpowiedniego stroju i dobranie elementów kolarskich. Wybierając się na przejażdżkę rowerową pamiętać należy, że stój kolarski to nie tylko koszulka i spodenki rowerowe, to także kask, ochraniacze czy okulary.

Jak zatem powinien wyglądać kompletny stój kolarski?

Spodenki i koszulka do jazdy na rowerze

Wybierając odpowiednie spodenki rowerowe powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością. Wybór odpowiednich spodenek rowerowych powinien być uzależniony od pory roku- bowiem latem powinniśmy wybrać te krótsze, a zimą analogicznie długie nogawki. Dobrym wyborem są spodenki wyposażone we wkładkę, która chroni przed otarciami i sprawia, że nasza jazda jest o wiele przyjemniejsza.

Koszulka rowerowa powinna być wykonana z przewiewnego materiału, który szybko schnie. Najlepiej wybrać taki model, który ma przedłużany tył- wówczas nasze plecy są chronione przed nadmiernym wychłodzeniem.

Nie zapomnij o kasku, rękawiczkach i okularach
Udając się na przejażdżkę rowerową powinniśmy przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kask rowerowy ochroni naszą głowę przed niechcianym upadkiem- ważne jest, by nasz kask był dobrze dopasowany. Okulary spełnią się przede wszystkim podczas słonecznych dni- wybierając odpowiedni model musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Rękawiczki sprawią, że nasze dłonie nie będą ześlizgiwać się z kierownicy oraz dodatkowo ochronią je przed upadkiem.