Bielizna termiczna – jak wybrać?

termoakBielizna termiczna to świetna propozycja na zimę, nie tylko dla sportowców. Nie tylko chroni przed mrozem, ale także skutecznie odprowadza wilgoć. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Bieliznę termiczną zaprojektowano na potrzeby sportowców, którzy uprawiają dyscypliny outdoorowe np. łyżwiarzy czy biegaczy. Jednak okazało się, że równie dobrze sprawdza się na co dzień. Wyróżnić można termiczną bieliznę lekką, średnią oraz grubą. Dobrać należy ją odpowiednio od rodzaju aktywności i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Odzież termiczna leka sprawdzi się nawet wiosną i latem np. na siłowni czy joggingu. Skutecznie odprowadza wilgoć, ale niezbyt dobrze radzi sobie z izolacją ciepła. Bielizna termiczna średnia przeznaczona jest na niższe temperatury, skutecznie zabezpiecza pot i izoluje ciepło. Można ją wykorzystywać w zasadzie przez cały rok. Z kolei odzież termiczna gruba to rozwiązanie typowo na zimę. Dobrze chroni przed mrozami i odprowadza wilgoć. Sprawdzi się nawet na nartach.

Zazwyczaj spodnia odzież termiczna wykonywana jest z materiałów syntetycznych. Są to jednak tkaniny zapewniające skórze oddychanie, zapewniające komfort oraz odprowadzające pot. Niekiedy materiał wzbogacony jest jonem srebra, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Poza tym tkaniny są antyalergiczne, nie posiadają właściwości uczuleniowych. Elementy termiczne to zazwyczaj bawełna lub wełna owiec merynosów.